Zupy

Pokaż wszystkie 2 rezultaty

Barszcz Biały Babuni 500g Marpik

4,49 
za sztukę

Barszcz Biały Babuni 500g Marpik

4,49 
za sztukę

Żurek Babuni 500g Marpik

4,29 
za sztukę

Żurek Babuni 500g Marpik

4,29 
za sztukę
Loading

Zupy – na pierwszym miejscu w polskiej kuchni

Można powiedzieć, że obiad bez zupy właściwie nie istnieje. I rzeczywiście w polskiej tradycji kulinarnej zupy są od zawsze. To łatwe, tanie i niskokaloryczne danie. Rozgrzewające i orzeźwiające, a przede wszystkim pożywne i sycące. Zupy dostarczają wielu wartościowych składników, a także nawadniają. 

Ogromną zaletą zup jest także ich duży wybór i możliwość szybkiego przygotowania dzięki czemu oszczędzamy czas. 

W Kramiku Franusia kupisz zupy z dowozem do domu na terenie Łodzi.

 

Zupy w Kramiku Franusia – dowóz Łódź

Szeroki asortyment, zdrowe i naturalne produkty,  a także dowóz do domu gotowych zakupów to zalety sklepów online, które klienci cenią najbardziej.

W Kramiku Franusia mamy różnorodność towaru, wysoką jakość i udogodnienia. Dlatego w naszym sklepie postawiliśmy na dowóz do domu na terenie Łodzi.

Wśród bogatej oferty produktowej znajdują się także zupy. Do tych najbardziej popularnych należy barszcz biały i żurek – polskie, tradycyjne zupy znane od pokoleń.

Mieszkasz w Łodzi? Zapraszamy na zakupy w Kramiku Franusia.

 

Zupy – zalety ich jedzenia

Popularność zup nie słabnie, zmienia się jedynie sposób ich przyrządzania. Dziś stawiamy na zupy krem z dużą ilością warzyw, a minimalną tłuszczów i ulepszaczy smaku.

Powodów, dla których warto jeść zupy jest wiele przyjrzyjmy się niektórym z nich:

  • zupy nie tuczą

Zupy należą do potraw sycących, ale nie zawierają dużej ilości kalorii w przeciwieństwie do drugich dań obiadowych. Kaloryczne są natomiast dodatki, t.j. makaron, ryż czy duża ilość ziemniaków i te należy ograniczać.

  • zupy dostarczają wielu składników odżywczych

Zupy to zwykle połączenie warzyw, mięsa, kaszy lub makaronów, dzięki takiemu połączeniu zupa jest źródłem niezbędnych i dobrze przyswajalnych składników. To cenione danie również przez osoby, które nie jedzą mięsa, które zastępowane jest wywarem z warzyw. Zupy zawierają sporą dawkę potasu, fosforu i wapnia, a także żelaza, magnezu, fluoru i błonnika.

  • zupy znakomicie rozgrzewają lub orzeźwiają

W lecie można postawić na chłodniki, zupy owocowe, które dodają energii i chłodzą organizm. Jesienią i zimą organizm potrzebujemy dostarczyć do organizmu coś ciepłego, gdyż zimne potrawy niepotrzebnie wyziębiają organizm. Nie ma lepszego sposobu na rozgrzanie w mroźny dzień od zjedzenia talerza kremowej zupy.

  • zupy to dobry sposób na jedzenie warzyw, dla osób które za nimi nie przepadają

Warzywa są niezbędne do właściwego funkcjonowania naszego organizmu i zbilansowanej diety. Jednak jemy ich stanowczo za mało. Dla osób, które z różnych względów nie mogą przyjmować surowych warzyw idealnym rozwiązaniem są właśnie zdrowe i naturalne zupy

 

Zachęcamy do przygotowania zup ze świeżych warzyw zakupionych w Kramiku Franusia. Jeśli mieszkasz w Łodzi skorzystaj z opcji dowozu do domu.