Nasiona

Pokaż pojedynczy rezultat

Fasola Jaś

14,99 
za kilogram

Fasola Jaś

14,99 
za kilogram
Loading

Nasiona – naturalne, zdrowe i tanie

Jedzenie nasion ma wiele zalet, niestety są one często pomijane w naszym codziennym menu.  Dawniej jedzono ich znacznie więc, na szczęście znów zyskują na popularności. Nasiona uwielbiane są przez wegan i wegetarian, którzy w kuchni używają ich jako zamiennik mięsa. Szczególnie fasola, soczewica oraz groch są źródłem bardzo wartościowego białka roślinnego, które zastępuje białko zwierzęce.

 Dlaczego warto zatem jeść nasiona?

  • zawierają magnez, potas, wapń i fosfor,
  • niektóre z nich zmniejszają poziom złego cholesterolu,
  • w składzie mają dużą ilość sycącego białka,
  • działają przeciwutleniająco,
  • mają sporą zawartość błonnika,
  • mają niski indeks glikemiczny.

Przez dużą zawartość białka oraz niski indeks glikemiczny nasiona są bardzo odżywcze, a przy tym korzystnie wpływają na nasze zdrowie i figurę. Ponadto są one łatwo dostępne i niedrogie. Już teraz możesz zakupić nasiona w Kramiku Franusia z dowozem do domu na terenie Łodzi i okolic. 

Nasiona – dowóz Łódź

W Kramiku Franusia staramy się, aby konsumenci mieli dostęp do wszystkich produktów, których potrzebują. Naturalne i zdrowe od sprawdzonych producentów w opcji zakupu online z dowozem do domu w Łodzi to ukłon w stronę klientów ceniących swój czas i komfort.

W naszym sklepie można kupić nie tylko fasolę czy groch, ale także ciecierzycę, słonecznik, siemię lniane, pestki dyni oraz soczewicę. Co ważne wszystkie nasiona sprzedawane są na kilogramy z dowozem do domu w Łodzi i okolicach.

Nasion – jak stosować?

Pestki dyni oraz słonecznika są zdrową i naturalną przekąską. Eliminują uczucie głodu, a przy okazji dostarczają wielu wartościowych składników. Sprawdzają się także jako dodatek do sałatek i surówek. Konsumenci, którzy lubią pieczywo z nasionami chętnie dodają je do wyrobu chleba lub bułek.

Groch i fasola sprawdzają się przy daniach jednogarnkowych. Któż z nas nie jadł grochówki lub fasolki po bretońsku? Również soczewica i ciecierzyca chętnie stosowana jest w daniach obiadowych. Można z nich przyrządzić pożywne zupy krem, pierogi, a nawet placuszki. 

Nasiona mają szerokie zastosowanie, a przede wszystkim są naturalne i zdrowe, dlatego nie należy o nich zapominać w codziennej diecie. 

W Kramiku Franusia wszystkie nasiona zakupisz online z dowozem do domu na terenie Łodzi. 

Zapraszamy!